Milan Design Week 2015 – BOCCI

Raz w roku Mediolan i jego okolice stają się rajem dla wszystkich projektantów wnętrz. Raj zwany inaczej Milan Design Week to największe na świecie targi związane z wnętrzami. Całość podzielona jest na kilka stref. Zona Tortona, Zona Brera, Ventura Lambratte i największa Rho. W tym roku tematem przewodnim, tej ostatniej, było oświetlenie. Dla mnie jedna z najważniejszych części składowych projektowania wnętrz. Często również najbardziej bagatelizowana. Stosunkowo droga. Zmieniająca całkowicie odbiór otoczenia i działająca na człowieka, nie tyle psychologicznie, a fizjologicznie.
Nic więc dziwnego, że przejście czterech pawilonów pod nazwą Euroluce zajęło mi cały dzień. Może brzmieć to całkiem niewinnie, póki nie ma się świadomości, że Rho to w sumie ok 20 hal na przejście których miałam (aż!) dwa dni. Najgorsze jednak jest to, że nawet przez ten cały dzień nie byłam w stanie zobaczyć wszystkiego. Euroluce to coś czego mój mózg nie był w stanie ogarnąć, oczy zobaczyć, a nogi przetrwać. Całą sobą chłonęłam to co zmysły nie potrafiły przyswoić. Wchodziłam w stan totalnej euforii objawiającej się całkowitym brakiem kontaktu z otoczeniem, by po chwili przeżywać przygnębienie, że to tak krótko trwa. Wracając jednak na ziemię. W tym całym morzu światła były perełki.
Dziś jedna z nich.

BOCCI

Bocci powstała w 2005 roku na peryferiach Vancouver (Canada). Dyrektorem kreatywnym marki jest Omer Arbel. Na Rho wyróżniali się nie tylko samymi oprawami świetlnymi, a całym stoiskiem. I to właśnie stoisko mnie do nich przyciągnęło. Chociaż nie było czasu, postanowiłam się  przy nich zatrzymać. Na szczęście tym razem piękne opakowanie chowało również piękne malutkie szklane kolorowe kule, które tworzyły wysokie różnokształtne „żyrandole”. Jednak w samym środku ich stanowiska zobaczyłam nr 38… idealną lampę dla mnie i innych którzy kochają niebanalną zieleń we wnętrzach :)

4161175_bw_w
38. Zaprojektowana przez Omer Arbel, 2012. Połączenie światła i zieleni.
4161176_bw_w
19. Zaprojektowane przez Omer Arbel, 2011. Wciąż jeszcze nie wiem co to dokładnie jest.
4161159_bw_w
28. Zaprojektowane przez Omer Arbel, 2009.
4161160_bw_w
28.
4161168_bwl_w
28.
4161169_bwl_w
28.
4161162_w
28.
4161171_w
28.

Bocci to przyjemne i kolorowe oprawy świetlne. Nadają wnętrzu lekkości. Mogą  stanowić jego centrum lub, jeśli jest taka potrzeba, pięknie wtapiają się w tło. Bardzo plastyczne i wszechstronne.

A jeśli kogoś interesują procesy wytwarzania, poniżej film  o 28 oraz 19. Ten ostatni z komentarzem Omer’a Arbel’a.

Na koniec dobra wiadomość. Oświetlenie Bocci dostępne Polsce tutaj.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s